piątek, 23 października 2015

Marzenia - Jak spełnić swoje marzenia? [Motywacja #2]Zawsze warto chociaż spróbować
Zacznij marzyć i realizuj swoje marzenia.
Jeśli nigdy nie posiadałeś marzeń, to najwyższa pora zacząć je posiadać. Pamiętasz jak byłeś dzieckiem i zadawano Ci pytanie: "kim chcesz być jak będziesz duży?". Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś został tym kim chciałeś być, po za twoimi własnymi wymówkami, które nie mają sensu i tworzą sztuczną barierę w drodze do Twojego sukcesu. Jeśli zaczniesz mieć marzenia, to właśnie będziesz miał do czego dążyć. Przecież marzenia same się nie spełniają, to my spełniamy własne marzenia ciężką pracą, wiarą w nie i motywacją w dążeniu do nich.
Jeśli chcesz zostać milionerem, tancerzem, aktorem to musisz do tego dążyć. Nikt Ci nie zapewni tego, że uda Ci się to po za Tobą samym. Jeśli nie spróbujesz, to jedynie możesz tego żałować, że zmarnowałeś swoją szansę na realizację marzeń.

Używaj wyobraźni.
Wyobrażając siebie osiągającego sukces, możemy zyskać ogromną motywację w dążeniu do swoich marzeń. Wyobraźnia pozwala nam wizualizować przyszłość, to co będzie, a nie to co jest. Dzięki niej możemy spojrzeć w swoją przyszłość, a jak spojrzysz na przyszłość dziś, to właśnie już teraz możesz zacząć ją zmieniać.
"Nie od razu Rzym zbudowano"
Wyznacz czas realizacji swoich marzeń.
 Marzenia można podzielić na mniejsze cele, które będziemy realizować w wyznaczonym czasie. Jeśli nie określimy czasy realizacji naszych marzeń, to będziemy to przekładać i przekładać. Powinniśmy wyznaczyć jasny termin i od niego zacząć, a przy tym nawet nie myśleć o zmianie terminu, bo "przesuwanie" to jedna z najczęstszych przyczyn zabicia sukcesu.

Cele muszą być konkretne i możliwe do zrealizowania.
Marzenia nie są po to aby uciec od realnego świata. Dlatego musisz mieć realne cele, które jesteś w stanie zrealizować lub doprowadzić do tego, że będą dla Ciebie one możliwe do wykonania. Nie powinieneś uciekać do samego świata marzeń. Żyj swoim życiem, bo jest ono jedną z najcenniejszych rzeczy którą dostałeś. Od życia tak naprawdę nie powinniśmy uciekać, a po prostu nim żyć.

Zrób pierwszy krok.
Zacznij od wykonania koniecznych rzeczy do osiągnięcia marzenia. Następnie zrób to co jest możliwe, a wtedy zobaczy że osiągnąłeś to co wydawało Ci się nie realne. W dążeniu do sukcesu jak we wszystkim pierwszy krok, jest jednym z najważniejszych czynników sukcesu. Tak samo jak w przypadku zdobywania partnera, pierwszy krok jest najważniejszy.


Ja już realizuję swoje marzenia. Teraz pora na Ciebie!3 komentarze:

 1. Nie wiem czemu, ale jak się komuś powie, żeby realizował marzenia- to zwykle odpowiada, że to nie realne. Może dlatego, że czasami marzenia nie są odpowiednie do stanu... Jak ktoś marzy, żeby następnego dnia na jego koncie w banku pojawiło się 1000000000 - to wiadomo, że z planu nici. Jednak jak się powie, żeby realizował cele to od razu - staje się to możliwe. Nie wiem czemu społeczeństwo przyjęło takie wytłumaczenie słowa "marzenie"... Aczkolwiek post -świetny! :)
  http://obudzona-ze-wschodem-slonca.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko powinno się wdrażać stopniowo i powoli, tak samo realizację marzeń.

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy post. Obrazek z tego posta, aż sobie wydrukowałam i powiesiłam nad łóżkiem.
  W życiu nie warto marnować czasu na pierdoły. Trzeba spełniać swoje marzenia! Dzięki za motywację.
  Pozdrawiam serdecznie ;)
  oczamihumanistki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń