czwartek, 12 listopada 2015

5 sposobów na poprawienie pracy mózgu i siebie [MOTYWACJA #3]

POPRZEDNIE WPISY Z SERII [MOTYWACJA]:

Motywacja [MOTYWACJA #1]

Marzenia [MOTYWACJA #2]

5 SPOSOBÓW NA POPRAWIENIE PRACY MÓZGU I SIEBIE

CZAS NA ZMIANY

Czasami czujesz, że nie wykorzystujesz swojego potencjału. Towarzyszy Ci często uczucie otępienia czy też zaspania. Masz wrażenie, że nie masz skąd czerpać energii do działania i motywacji. Przyczyn złej pracy mózgu i siebie jest wiele, dziś wymienię 10 sposobów na pozbycie się ich. Sposoby można łączyć, a nawet należy. Więc jak już się zabierasz do zmian za pomocą mojej serii "Motywacja", to proszę Cię o wykorzystywanie wszystkich z nich.

1. WYŚPIJ SIĘ


Jeśli sypiasz mało, to twój mózg nie ma czasu na regenerację. Podczas spania twój organizm szybciej się leczy. Często też przespanie się z problemem, pozwala odnaleźć jego rozwiązanie.
Człowiek potrzebuje około 8 godzin snu. Wyspani funkcjonujemy lepiej, jesteśmy bardziej wydajniejsi i szczęśliwsi. Jedną z przyczyn depresji może też być bezsenność, która zatraca w nas motywację. 


2. ĆWICZ! Ruch to zdrowie dla ciała i umysłu


Ćwicząc czujemy się lepiej, podczas wysiłku fizycznego nasz mózg ma czas na dotlenienie się. Dla mnie sport jest odświeżeniem dla mózgu, czymś co daje mu ukojenie. Uprawiając sport nasz organizm, zaczyna produkować dopaminę, która powoduje, że jesteśmy szczęśliwi. Warto jest znaleźć odpowiedni czas w dniu, żeby poćwiczyć. Możesz wybrać co chcesz, we współczesnym świecie możesz spróbować wszystkiego.


3. "JESTEŚ TYM CO JESZ" - ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO BĘDZIESZ ZDROWY


Jedząc fastfoody tylko sobie szkodzisz. Powinieneś jeść regularnie, zalecane 5 posiłków dziennie. Zdrowe odżywianie poprawia funkcjonowanie twojego organizmu. "Jesteś tym co jesz" - więc jeśli jesz zdrowo, to jesteś zdrowy. Zdrowo odżywiające się osoby są szczęśliwsze, aktywniejsze, a także czują się lepiej.


4. UZUPEŁNIJ MINERAŁY I WITAMINY


Niedobór minerałów i witamin, jest niekorzystny dla wydajności naszego mózgu. Warto odpowiednio uzupełnić minerały i witaminy, ponieważ niedobór ma wiele złych następstw, takich jak:


 • Uczucie zmęczenia
 • Pogorszone samopoczucie
 • Ciągła senność
 • Problemy z apetytem
 • Zmniejszona aktywność
 • Problemy z koncentracją
 • Osłabiona pamięć
 • Zanik motywacji5. PRODUKTY DAJĄCE POBUDZENIE


Warto zainwestować w produkty, które dadzą nam pobudzenie, ale jak każdy produkt, te też trzeba używać z głową. Wszystko jest dla ludzi, ale często nadmiar to nic dobrego. Warto poznać siebie, aby wiedzieć co na nas dobrze działa.
Osobiście mogę polecić:


 • Kawę
 • Cukier
 • Żele pod prysznic dla aktywnych, często reklamowane jako środki na otworzenie oczów czy kaca. Warto zwrócić uwagę na te zawierające składniki mineralne i witaminy. 
 • Napoje energetyczne
 • Środki zawierające kofeinę
ZAPRASZAM NA FANPAGE

  

5 komentarzy:

 1. Świetne są takie posty :)
  Obserwacja za obserację?
  Zacznij
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie posty i tematy :D

  http://treamicii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Sport przede wszystkim naj
  Daruciaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja żałuje, że doba ma tylko 24h i nie mam czasu się wyspać! ;) Ale masz rację, wszystko o czym piszesz jest bardzo ważne, szczegolnie zdrowe jedzenie! Pamiętaj jednak, że cukier i napoje energetyczne nie są zdrowe! Lepiej ich unikać :)

  Pozdrawiam, www.tieveil.pl

  OdpowiedzUsuń